تبلیغات
مهندسی برق - باورهای اشتباه مردها درباره زنها
 
مهندسی برق
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سعید رحمانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

باورهای اشتباه مردها درباره زنها

شناخت صحیح و درک زن ها

روان شناسان عقیده دارند که اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای اشتباه به دلیل عدم شناخت صحیح زنان و عدم درک روحیه لطیف آن هاست و چند نمونه از این باورهای اشتباه را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم:

باورهای اشتباه مردها درباره زنها

شناخت صحیح و درک زن ها

روان شناسان عقیده دارند که اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای اشتباه به دلیل عدم شناخت صحیح زنان و عدم درک روحیه لطیف آن هاست و چند نمونه از این باورهای اشتباه را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم:

باور اشتباه۱  - زنها سیری ناپذیرند

مردها،تمایل و گرایش همیشگی زنان برای بهبود و اصلاح کارها را با پر توقع بودن و سیری ناپذیری مزمن آنها اشتباه گرفته اند.  طبیعت زن اینگونه است که به فکر بهبود، اصلاح و ارتقاء همه چیز می باشد.

زنها- دست کم بیش تر آنها- بسیار کم توقع هستند و می توان به راحتی با کوچک ترین چیز آنها را خوشحال کرد. با یک لبخند، اظهار محبت و دلتنگی در آغوش گرفتن و … خواهید دید چطور از شادی لبریز خواهند شد.

باور اشتباه ۲- حفظ و نگهداری زن ها مشکل است

حفظ و نگهداری روابط صمیمی کار مشکلی است. زن ها می خواهند رابطه خود را با همسرشان سالم و صمیمی نگه دارند و به همین دلیل ازمردها توقع دارند برای این منظور وقت بگذارند و بر روی صمیمیت رابطه تلاش کنند.

زنها استانداردهای بالایی برای روابط صمیمی خود دارند، نه از آن رو که ایرادگیر و پرتوقع هستند، بلکه به این دلیل  که عمیقاً متعهد و پایبند هستند و می خواهند که موفق باشند.

باور اشتباه ۳-زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند

مردها تلاش زن را برای سازمان دهی، برنامه ریزی و حل مشکلات می بینند و سپس آن را به اشتباه به عنوان تلاشی از جانب زن برای کنترل مرد و بهره کشی  از آن تعبیر می نمایند.

واقعیت امر این است که زنها می خواهند کمک کنند، ایفای نقش کنند، بهبود بخشند، ارتقاء دهند و به حساب آورده شوند.

از مهم ترین و  رایج ترین شکایت های زن ها از مرد زندگی شان این است که بیش تر مردها، به هنگام تصمیم گیری خود، زن ها را دخالت نمی دهند. از آن جا که زن ها از این احساس بیزارند، بنابراین تلاش می کنند تا خود را به نحوی در جریانات زندگی همسرشان وارد نمایند. یعنی که سوال می کنند و راه حل ارایه می دهند. مرد، علاقه و کمک همسرش را به معنای تلاش برای مداخله و سلطه جویی معنا می کند.

مهمترین مسئله در زندگی یک زن محبت است. اگر همسرش را ناراحت ببیند، دوست دارد که به او کمک کند. اگر او را دچار مشکل ببیند، می خواهد راه حلی ارایه دهد، همه اینها به خاطر این است که همسرش را دوست دارد و به او عشق می ورزد.

باور اشتباه ۴-زن ها حسود هستند

زن ها محافظ و نگهبان روابط صمیمی و نزدیک خود هستند و می خواهند از رابطه ی خود با مردی که دوستش دارند محافظت نمایند. نه به این دلیل که به همسر خود اعتماد ندارند، بلکه از آن رو که او را دوست دارند. به طور غریزی و فطری، زنان از هر چه برایشان ارزشمند باشد، مراقبت می کنند.

باور اشتباه ۵-زن ها زیادی احساساتی هستند

از زیباترین ویژگی ی زنها این است که می توانند حس کنند و احساس داشته باشند و این احساسات را نشان دهند و ابراز کنند و این موهبتی بس گران بهاست. اما باور غلط این است که نشان دادن احساسات ،کیفیتی ضعیف تر و ناخواستنی تر از پنهان کردن احساسات می باشد. این همان پیامی است که اغلب مردها در کودکی وهنگامی که پسربچه ای بودند دریافت کرده اند. این که گریه نکردن، بهتر از گریه کردن است. خشن و قوی بودن، بهتر از ترسو بودن است. مستقل بودن بهتر از نیازمند بودن است.

بنابراین مردها، اغلب احساسات طبیعی زن ها را به غلط ،ضعف نفس تلقی می کنند و توانایی آنها را در حس کردن و احساس داشتن را به زیاده روی احساسی تعبیر می نمایند.

مردها به زن به عنوان موجودی بیش از حد احساساتی نگاه می کنند. برای اینکه مسئولیت گفتار یا رفتار نامهربانانه و احیاناً خشونت آمیز خود را نپذیرند.

باور اشتباه ۶- زن های قوی نیازی به توجه و مراقبت ندارند

برخی از مردان قدرت و توانایی را با خودکفایی اشتباه می گیرند. صرف این که زنی قوی و با اعتماد به نفس است به این معنی نیست که دیگر هیچ نیازی به شخص توانمند و نیرومند دیگری نیاز ندارد و این طور نیست که هیچگاه خسته، ترسیده، وحشت زده و بی رمق نمی شوند.

اگر زنی به تنهایی هم بتواند همه کارها را انجام دهد، باز دوست دارد قدرت، توان، حمایت و مراقبت مردش را احساس کند. هر قدر هم زنی قوی و مستقل باشد،باز هم نیاز دارد که احساس کند که از او مراقبت می شود.

زن هایی بیش تر نیاز به توجه، حمایت و مراقبت دارند که از دیگران بیش تر حمایت و مراقبت می نمایند.

باور اشتباه ۷- زن ها آزادی مرد را مختل می کنند

مردها درخواست های طبیعی و منطقی زن ها را برای شرکت در رابطه، با تلاش زن برای گرفتن آزادی مرد اشتباه می گیرند. زن ها دوست دارند روابطی متعهدانه و صمیمانه ایجاد نمایند.

هر فردی زمانیکه وارد رابطه ای می شود، مقداری از آزادی های شخصی خود را از دست می دهد. زیرا از حالا به بعد فردی که با او رابطه برقرار کرده اید، به آنچه می گویید یا رفتار می کنید، واکنش نشان می دهد.

آزادی واقعی به این معنا نیست که چه کارهایی می توانید بکنید و چه کارهایی نمی توانید بکنید. بلکه به معنای آزادی در محبت ورزیدن آن هم بدون ترس و دریافت کردن بدون مقاومت و دادن و بخشیدن بی دریغ است.

زن ها نمی خواهند چیزی را از مرد سلب کنند. برعکس می خواهند محبت، فداکاری، از خودگذشتگی، تعهد، پایبندی و وفاداری خودشان را به مرد هدیه دهند. تلاش خانم ها برای ایجاد رابطه با همسرشان و صمیمیت و حل مشکلات است

نوع مطلب : روانشناسی، 
برچسب ها :

       نظرات
سه شنبه 10 اسفند 1389
سعید رحمانی